KONST / Litografier / Litografi 9894194
*
nr 989 4194
Maurice Estève
(1904-2001), Frankrike
Litografi, Maurice Estève (1904-2001), Bank Street 1967, signerad. 96/125, 65, 5x46. Moestrup 44
Maurice Estève, fransk bildkonstnär född i Culan, Frankrike 1904, död där 2001.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2015
kl 19:06:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 19:01:23
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Maurice Estève
Maurice Estève, fransk bildkonstnär född i Culan, Frankrike 1904, död där 2001.
Läs mer om Maurice Estève
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt grafik litografi litografier maurice estève
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
*
Maurice Estève
Maurice Estève, fransk bildkonstnär född i Culan, Frankrike 1904, död där 2001.
Läs mer om Maurice Estève
nr 989 4194
Maurice Estève
(1904-2001), Frankrike
Litografi, Maurice Estève (1904-2001), Bank Street 1967, signerad. 96/125, 65, 5x46. Moestrup 44
Maurice Estève, fransk bildkonstnär född i Culan, Frankrike 1904, död där 2001.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/10 19:01:23 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Maurice Estève
Maurice Estève, fransk bildkonstnär född i Culan, Frankrike 1904, död där 2001.Läs mer om Maurice Estève
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt grafik litografi litografier maurice estève
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52 -
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16